Przegrana w Jeleniej Górze - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: poniedziałek, 6.05.2024 | Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand

« powrótPrzegrana w Jeleniej Górze

Przegrana w Jeleniej Górze

09.04.2011 20:45 - Admin Po słabej grze w pierwszej połowie przegrywamy w trzecim meczu półfinałowym z Sudetami 57:73.
Mecz rozpoczął się od nieudanych akcji obu zespołów , jednak gospodarze pierwsi opanowali nerwy i akcją podkoszową wynik otworzył J.Czech.Gra naszego zespołu nie kleiła się, pierwsze punkty w czwartej minucie akcją 2+1 zdobył M.Lepczyński. Sudety rozkręcały się z minuty na minutę ,grały bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Licznie przybyli kibice z Kłodzka wspomagali zespół głośnym dopingiem jednak zdobywanie punktów przychodziło nam bardzo trudno.W drugiej kwarcie obraz gry niewiele się zmienił jeleniogórzanie szybko powiększali przewagę , która w 5 minucie urosła do 22 pkt. , pierwsze punkty w tej kwarcie uzyskaliśmy po celnej trójce Cz.Radwańskiego , kolejna indywidualna akcja M.Lepczyńskiego przyniosła punkty z rzutów wolnych. Jednak to były tylko przerywniki w dobrze zorganizowanej i skutecznej grze Sudetów. Niewiele w podreperowaniu wyniku pomogły dwie błyskotliwe akcje M.Weissa , gdyż gospodarze schodzili na dużą przerwę z 26 pkt przewagą. W trzeciej części meczu Sudety nie zdołały utrzymać tak świetnego tempa gry i nasz zespół przejął inicjatywę, co pozwoliło zmniejszyć przewagę gospodarzy o 6 pkt. W ostatniej kwarcie mozolnie odrabialiśmy straty.Na 2,5 minuty przed końcem zmniejszyliśmy ją do 10 pkt. Jednak popełnienie 5 przewinienia zespołowego i przerywanie kolejnych akcji faulami pozwoliły uzyskiwać gospodarzom punkty głownie z linii rzutów wolnych.Ostatecznie zasłużoną wygraną Sudety zakończyły z 16 oczkami na plusie. Cóż nasi koszykarze powinni jak najszybciej zapomnieć o tej dzisiejszej przegranej i jutro ze zdwojoną energią przystąpić do meczu by wygrywając go pozostać w grze o wejście do finału. Gorące podziękowania dla kibiców , którzy z wielkim zapałem wspomagali nasz zespół w Jeleniej.
Foto R.Ignaciak
Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 73:57 (26:11,20:9, 9:15,18:22)
Punkty zdobywali:Lepczyński 24(2), Płatek 9, Lipiński 6, Weiss 6, Radwański 5(1),Ulich 3, Kos 2, Grygiel 2.
Dla Sudetów:Matczak 16(1),Ł Niesobski 15(3),Samiec 13(1),Wilusz 9, R.Niesobski 7,Czech 6, Minciel 5, Kozak 2,
Stan rywalizacji do trzech wygranych 2:1 dla Sudetów.
W drugim meczu półfinałowym w Ostrowie Open pokonał Stal 75:69.W meczach 2 : 1 dla Openu.